Uzmanlıklarımız

Size uygun olan hizmeti seçerek bizimle iletişime geçebilirsiniz

0-3 Yaş Aile Rehberliği

Her çocuk özeldir ve bu özel çocukların en önemli evre 0-3 yaş dönemidir. Bu dönem çocuğun algılarının en açık olduğu ve motor gelişimi, sosyal gelişimi, bilişsel gelişim basamakları çok hızlı geliştiği dönemdir.

Anne sütü alma döneminin sağlıklı geçmesi, duygusal gelişimini olumlu yönde etkiler. Olumsuz yaklaşımlar çocuklarda duygusal gelişimi etkiler ve bağlanma problemleri ortaya çıkarır.

1-3 yaş çocuğun anneden kopmaya bağımsızlığını kazanmaya başladığı dönemdir. Bu dönemde gösterilen yanlış tutum çocukta öfke ve bağlanma problemine yol açar.

Yaşamın ilk üç yılı çocuğun gelişimsel dönemlerini sağlıklı yaşaması ve desteklenmesi açısından oldukça önemlidir. Fakat bu dönemde anne babanın rolü çok fazladır. Bebeklerine sağladıkları eğlenceli eğitim, oyun, iletişim çocuklarının zihinsel, sosyal, motor, ruhsal gelişimini desteklemektedir. 

0-3 yaş aralığından gelişimine uygun sağlanmayan destek çocukların zihinsel, sosyal, motor, ruhsal gelişim alanlarında; Dikkat, özgüven eksikliği, öfke, saldırganlık vb. problemler ortaya çıkarmaktadır. 

Bu dönemi sağlıklı yönetebilmek adına Wise Psikoloji olarak siz değerli ailelere rehberlik yapamayı amaçlıyoruz